Maximum světla na zahradě – představte si, že bydlíte v bungalovu s rovnou střechou, jehož výška nepřesahuje tři metry. Takto nízký objekt není pro sluneční paprsky takřka žádnou překážkou, a jestliže jej záměrně neumístíte pod košatý strom nebo přímo na okraj lesa, což je takřka vyloučeno, pak máte na zahradě dostatek denního slunečního světla po celý rok. Toto je velmi důležité pro vaši travnatou plochu a všechny ostatní rostliny na zahradě, jako jsou květinové záhony a skalničky na skalce, okrasné keře a stromy a pochopitelně i zelenina, pěstovaná na záhonech.
Dostatek Slunce u bazénu – k čemu vám bude bazén, jestliže na něj bude vrhat stín patrový dvougenerační dům. Čím vyšší stavba, tím méně Slunce v její blízkosti a koupání v bazénu pak nebude mít potřebnou úroveň. Toto je také důvod, proč se v mnoha rekreačních přímořských letoviscích staví domy typu bungalovu, v jejichž sousedství mají lidé k dispozici venkovní bazény.
Výhled do okolí – nízký bungalov vám umožní mnohem lépe přehlédnout okolní krajinu, budete se tu cítit lépe, než lidé v ulicích New Yorku, kde jsou sevřeni vysokými mrakodrapy, a prakticky mají zcela zastíněný výhled do krajiny. U nízkých staveb je také k dispozici více energie z okolního prostředí, tedy zejména z přírody, proto je důležité vybírat vhodný pozemek k výstavbě domu, abyste vnímali příznivě prostředí, v němž žijete, a abyste neměli tendenci odtud prchat, protože se tu necítíte dobře.
Vnitřní dispozice – značnou výhodou bungalovů je přehledná vnitřní dispozice. Vše se odehrává na jednom patře a je pro vás snazší projít z kuchyně do ložnice a z ložnice do koupelny, než kdyby byla ložnice a koupelna o patro výš. Vynakládáte tak méně energie k pohybu v domě a nepotřebujete nikoho nikde pracně nahánět, protože stačí ujít pár kroků, a jste si nablízku.